Nurettin Gökduman’a Veda Gecesi Düzenlendi

kategorisinde, 04 Ağustos 2023 Cuma 13:40 tarihinde yayınlandı 1055 defa okundu
Nurettin Gökduman’a Veda Gecesi Düzenlendi

    Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden,Kahramanmaraş’a atanan Nurettin Gökduman için veda gecesi düzenlendi.

        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Rize Emniyet Müdürlüğünden Kahramanmaraş’a atanan Nurettin Gökduman onuruna veda yemeği verildi.

            Yemeğe Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, Belediye Başkanı Rahmi Metin, HSK üyesi İbrahim Kolcu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Baro Başkanı Ümit Peçe, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Ali Güngör, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile STK ve dernek temsilcileri, iş adamları, emniyet personeli, şehit aileleri, muhtar temsilcileri ve katıldı gaziler katıldı.

 

‘Bizde Güzel Anılar Bıraktı’

 

            Belediye Başkanı Rahmi Metin “Müdürümüze Rize'ye yaptığı güzel hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizde güzel anılar bıraktı. Şimdi atandığı Kahramanmaraş'ta da çok önemli çalışmalara imza atacağına canı gönülden inanıyoruz. Müdürümüz samimiyeti ile içtenliği ile huyuyla suyuyla tam Rizeli duygularıyla donatılmış. O Maraş'a gitse de bir tarafı hep Rize'de kalacak” ifadelerini kullandı.

 

‘Rize Çok Özel Bir Vilayet’

 

            Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı “Biz kamu görevlileri hiç bilmediğimiz coğrafyalarda hiç bilmediğimiz insanların arasına katılırız. Öncesinde biraz karamsar, belki biraz tedirgin tavırlarla bir bilinmezliğe doğru gittiğimizi varsayarız ancak o gittiğimiz yerlerde her daim kalbimizle, ruhumuzla, gönlümüzle özel izler bırakan, duygu dolu anları paylaştığımız insanlarla tanışırız. Ve görev süremiz bittiğinde hiç tanımadığımız insanların belki de bir aile bireyimizden çok daha yakın insanlar konumuna geldiğini görürüz.

            Rize gerçekten bu anlamda çok özel bir vilayet. Burada çalışan kamu görevlisini seviyorsa, beğeniyorsa, içselleştiriyorsa adeta kendinden biri olarak görüp onu koruyan, kollayan, seven bir memleket.       Bugün burada görüyoruz ki çok kıymetli emniyet müdürümüz görev yaptığı zaman zarfında hem devlet tecrübesi ile hem zarif ve naif kişiliği ile hepimizin kalbinde ve gönlünde müstesna bir iz bıraktı. Sadece mesai arkadaşları olarak bizlerin değil çok kıymetli Rizelilerinde kalbinde güzel izler güzel anılar bıraktı” ifadelerinde bulundu.

 

‘Rize Gerçekten Huzurlu Bir Kent’

 

            Gecede bir konuşma yapan Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Altuğ Verdi’nin şehit olması üzerine Rize’ye geldiğini hatırlatarak “Başta şehit Altuğ Verdi olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Emniyet teşkilatı olarak o kenti, bütün kurum müdürleri ile belediyelerle, kaymakamlarla, STK’larla, basınla, şehrin ileri gelenleri ile birlikte yönetmemiz, toplumun nabzına yön vermemiz gerekiyor. Biz bunu Rize'de çok şükür başardık, başardığımızı söylüyorlar. Bugünkü Rize, geldiğimiz günkü Rize değil. Yapılan yatırımlarla farklı bir görünüm kazanmış Rize’miz var. Buna paralel olarak kamu hizmetlerinin bir bölümü olan güvenlik de aynı gelişmeyi gösterdi. İlgili paydaşlarla istişare ederek bugünlere geldik. Rize gerçekten huzurlu bir kent. Gün geçtikçe bir önceki yıldan daha az olayın yaşandığı bir Rize var. Bu sadece polislerin ulaştığı bir sonuç değil, Rizelilerin huzura, güvene, istikrara olan bağlılığı, suç işleme alışkanlığının olmaması, insanların birbirini tanıyor olması, homojen bir nüfus yapısının olmasından kaynaklı bir sonuç. Burada ne varsa hep beraber ortaya konulan bir sonuç. Yeni emniyet müdürümüzün de bu bayrağı bıraktığımız yerden daha ileriye taşıyacağına inanıyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

 

‘Devletimizi, İlimizde En İyi Şekilde Temsil Ettiniz’

 

            Baro Başkanı Ümit Peçe emniyet müdürünün yılmadan yorulmadan Rize için en güzelini yapmaya çalıştığını belirterek “Çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Devletimizi, ilimizde en iyi şekilde temsil ettiniz. İnsan sevginiz, dürüstlüğünüz, alçak gönüllülüğünüz, dostluğunuz hem bizlere hem de ilimize örnek olmuştur. Sayın müdürüm geldiği günden bugüne kadar gerçekten ilimizi yöneten tüm paydaşlarla iyi ilişkiler kurarak, vatandaşla kolluk arasındaki iletişim kanallarını açtı. Kapınızın vatandaşa her daim açık olduğunu, vatandaşın derdi ile dertlendiğinizi biliyoruz. Buda sizlerin hem idarecilik tecrübesi hem de devlet adamlığınızdan kaynaklanmaktaydı.

Güzel hizmetleriniz için sizlere yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.,

Muhabir:Hakan BAKIRCI/Karadeniz Vira Haber Gazetesi