Vekaletle Kurban Bağışı Kampanyasına Çaykur Rizespor’dan Destek

kategorisinde, 25 Mayıs 2023 Perşembe 21:01 tarihinde yayınlandı 500 defa okundu
Vekaletle Kurban Bağışı Kampanyasına Çaykur Rizespor’dan Destek
Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlattığı vekâlet yoluyla kurban bağışı kampanyasına Rize’den ilk destek Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor Kulübünden geldi.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, beraberinde, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Rize Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Karavin ile Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı İbrahim Turgut’u ziyaret etti. Müftü Çakmakçı, ziyarette Yeşil Mavililerin Süper Lig’e yükselmesi dolayısıyla Başkan Turgut’u tebrik ederek başarı dileğinde bulundu.

Müftü Çakmakçı, vekâletle kurban bağışı kampanyası hakkında Başkan Turgut’a bilgi verdikten sonra, Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen vekaletlerin görevli ve gönüllüler nezaretinde büyük bir titizlikle yerine getirildiğini ifade ederek, bu yıl kurban bağışlarının başta deprem bölgesi olmak üzere yurt içi ve yurt dışındaki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfına emanet eden Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı İbrahim Turgut, yönetim kurulu ve futbolcular adına birer kurban bağışında bulunarak, “Bizleri böylesi anlamlı kampanyaya dahil eden Türkiye Diyanet Vakfı’na teşekkür ediyor, yönetim olarak futbolcularımızla birlikte kampanyayı destekliyor, bu kampanyaya taraftarlarımızın ve tüm Rizelilerin ilgisini bekliyoruz” dedi.

M.Ümit KABİL