Rize Yiğitler Tekke Köyü Referandum’a Gidiyor

kategorisinde, 17 Ağustos 2023 Perşembe 12:23 tarihinde yayınlandı 555 defa okundu
Rize Yiğitler Tekke Köyü Referandum’a Gidiyor
Rize’de Salarha ve Muradiye arasında kalan Yiğitler Köyü’nde vatandaşlar Muradiye Belediyesine bağlanmakta ihtilafta kalınca çareyi referanduma gitmekte buldu.
Rize Merkeze bağlı Yiğitler Köyü’nde önümüzdeki pazar günü vatandaşlar refaranduma gidiyor.Muradiye Belediyesi’ne bağlanma konusunda vatandaşlar ihtilafa düşünce çareyi referanduma gitmekte buldular.
Rize merkeze bağlı Tekke Yiğitler köyü muhtarı Yaşar Kabil sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
‘‘Köyümüzün komşu beldesi olan  muradiyeye bağlanması için referandum yapmaya karar verdik. 
Bu kararı niye verdik kısaca özetleyeyim; 
Bu güne kadar köyümüzün  il özel idaresinden aldığı hizmetleri ve muradiye belediyesinin mahallelerine yaptığı hizmetleri teraziye koyduk. 
Özel Idare personeli elindeki ekipman ve personelle insanüstü bir gayretle hizmet vermeye çalışmasına rağmen çok büyük bir iş yoğunluğu nedeniyle her yere zamanında yetişmekte zorlanıyor. 
Köy ve nüfus başına düşen araç gerece gerecte belediyenin kat be kat gerisine düşmektedir.Bunlarin hepsine katlanırken geldik doğalgaz bağlanması durumuna aşağı komşumuz salarhada hatlar döşenmeye başlandı muradiye karayollarıyla  anlaşıp hattını döşemeye başlayacakken biz arada kaldık. 
Gerekli mercilerce yaptığım müracaatlar sonucu köy statüsünde gaz almamızın imkansız olduğunu öğrendik. 
Bu nedenlerin hepsini alt alta koyunca bir beldeye bağlanmayı yaptığımız istişareler sonucu karara bağladık. Seçmenlerimizin imzasını alarak müracaatımizi yaptık. 
Bu benim vereceğim bir kararlada olmayacak . Pazar günü halkımız özgür iradesiyle vereceği karara saygı duyacağız. Katilamasakta dünyanın sonu değildir.  
Ileride yaşanacak aksaklıklara beni vicdanen rahatlatacaktır.
Referandum sonucunun halkımıza hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.
M.Ümit KABİL