Meteoroloji'den sağanak yağış beklenen 11 il için uyarı

kategorisinde, 06 Eylül 2023 Çarşamba 12:13 tarihinde yayınlandı 404 defa okundu
Meteoroloji'den sağanak yağış beklenen 11 il için uyarı
Dün akşam İstanbul ve Kırklareli'nde şiddetli yağış sonrası sel meydana geldi. Gün ağarırken yağış etkisini yitirdi, Meteoroloji ise hava durumu tahminini paylaştı. Buna göre bugün Düzce, Bolu, Karabük, Sinop, Edirne, Kırklareli, Giresun, İzmir, Balıkesir, Rize ve Artvin'de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Dün Kırklareli ve İstanbul'un bazı ilçelerini sağanak yağış sonrası sel vurdu. Felaket nedeniyle iki kentte 5 kişi hayatını kaybederken Meteoroloji 11 il için yeni uyarı yaptı.

BU İLLERDE SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Düzce, Bolu, Karabük, Sinop çevreleri ile Edirne'nin güneyi ve Kırklareli'nin kıyı ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Giresun çevreleri, İzmir'in kuzey ilçeleri, Balıkesir'in batı kesimleri, Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

 

Yurtta hava durumu

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDECEK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, yurdun güney ve zamanla doğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.