ÇAYKUR'DA MUTLU SON

kategorisinde, 01 Ekim 2021 Cuma 14:44 tarihinde yayınlandı 533 defa okundu
ÇAYKUR'DA MUTLU SON
ÇAYKUR ile Öz Gıda İş Sendikası arasında bir süredir devam eden 1 Ocak 2021 – 31 Aralık 2022 yürürlük süreli 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri bugün anlaşmayla sonuçlandı.

Öz Gıda İş Sendikası Genel Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Sendika Genel Başkanı Mehmet Şahin, ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcıları Erdinç Hatinoğlu, Turgay Turna, TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Şerafettin Güler, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Halil Çukutli, Tevfik Ali Hançeroğlu, Sultan Murat Karadağ, ÇAYKUR Personel Daire Başkanı Kamil İpek, Hukuk Müşaviri Dilaver Demir, İşçi işveren Şube Müdürü İhsan Kabil, Tühis Uzmanları Ahmet Sarıkaya, Fahriye Arıkan, Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı, Şube Başkan Yardımcıları Orhan Topaloğlu, Necdet Hacıosmanoğlu, Fatih Kandemir ve Eğitim ve Mevzuat Daire Başkanı Mustafa Erdoğan katılım sağladı.

Binlerce Kişiyi İlgilendiren ÇAYKUR Toplu İş Sözleşmesinde Mutlu Son

TİS imza töreninde konuşan Genel Başkanı Mehmet Şahin, sözleşme için hem ÇAYKUR hem de sendika tarafının yoğun bir mesai harcadığını, uzun müzakereler sonucunda sözleşmeyi imzaladıklarını anlattı.

Şahin “Müzakereler uzun sürdü ama el sıkışacak ve kucaklaşacak noktaya geldik”

Şahin, “her türlü spekülasyondan uzak, iki tarafın da haklı sebepleri çerçevesinde sürdürülen müzakerelerin normal süreci biraz uzadı. Ama nihayetinde el sıkışacak ve kucaklaşacak noktaya geldik. Böylelikle çalışma barışımız açısından da önemli bir imzayı daha geride bırakmış olduk. Çalışanlarımızın alın terine, emeğine, başarısına yakışır bir sözleşme imzalayabilmek için gereken adımları atmakta tereddüt etmedik, bugüne kadar ve bundan sonra da etmeyeceğiz. ÇAYKUR ailesi adına sevinçliyiz” diye konuştu.

Konuşmasının devamında sözleşmenin her iki taraf için hayırlı olmasını dileyen Şahin, sözleşme müzakereleri boyunca yapıcı ve uzlaşmacı tavırlarından dolayı TÜHİS ve ÇAYKUR yönetimine teşekkür etti.

Alim “Sözleşmeyi imza altına aldığımız için oldukça memnunuz”

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ise Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ortak memnuniyet paydasında sona erdirip, imzalanmasından duyduğu memnuniyeti diye getirdi.

Sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Alim,"10 bin 250 kişiyi ilgilendiren bir sözleşme. Uzun istişareler ve çalışmalar sonucu, bugün uzlaşmayla sonuçlanan Çaykur çalışanlarımızın motivasyon ve kurum aidiyetini artıracak bu önemli sözleşmeyi imza altına aldığımız için oldukça memnunuz. Ortak mutabakata varılabilmesi için büyük gayret sarf eden ve tüm görüşmeleri karşılıklı empati ile yürüten TÜHİS, Sendika ve ÇAYKUR yönetimine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güler, “Sözleşme ülkemize ve çalışan işçilerimize inşallah hayırlar getirir”

Kamu İş Genel Sekreter Yardımcısı Şerafettin Güler de, “Karşılıklı anlayış içerisinde işyerinin verimli bir şekilde faaliyetlerinin yürütülmesi anlayışıyla yeni bir toplu iş sözleşmesi imza töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. İnşallah yapılan sözleşme öncelikle Çaykur’umuza, ülkemize, çalışan işçilerimize ve sendikamıza hayır getirir. Ben hayırlı olması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşme, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin, Kamu İş Genel Sekreter Yardımcısı Şerafettin Güler ve Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu, Halil Çukutli, Sultan Murat Karadağ ve Doğu Karadeniz Rize Şube Yöneticileri tarafından imza altına alındı.