Karakter boyutu :
Metni küçült Metni büyüt
T.C RİZE İCRA DAİRESİ 2019/3456 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
31 Aralık 2019 Salı 10:31:00 / İlanlar
T.C 
RİZE 
İCRA DAİRESİ 
2019/3456 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO`LU TAŞINMAZIN
Özellikleri                               :Satışa konu taşınmaz Rize İli Merkez İleçesi Portakallık Mahallesi 900 ada meskendir. Borçlunun 1/3 hissesi satılacaktır. Üzerinde bulunduğu bina 1 bodrum kat 1 zemin kat ve 11 normal kat olmak üzere toplam 13 kattan ibaret olup betonarme kargir inşaat tarzında inşa edilmiştir. İnşaat yapılaşmasının dikey olarak kullandığından zemin üstü 12 kat yapı yapılmıştır. Mevcut binaya Rize Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafıdan yeni inşaat yapı ruhsatı verilmiştir. Yapı kullanma izin belgesi yoktur.Kat irtifakı kurulmuş bina, 2 dükkan ve 33 mesken olmak üzere toplam 35 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Mesken içerisinde ikamet edilmekte olup içerisi de sıvalı ve boyalıdır.Binanın çatısı mevcuttur binada çalışır vaziyette iki adet asansör bulunmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve basamakları bej mermer ile kaplanmış olup duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum küpeştelidir. Isınma sistemi doğalgazdır. Binanın şehrin tercih edilen bir bölgesinde bulunması, ulaşımının kolay olması ve 3 cephesinin bulunması olumlu yanlarıdır. Meskenin brüt alanının küçük olması ve yapı kullanma izin belgesinin bulunmaması olumsuz yanlarıdır. Mesken içinde 3 oda,1 salon,1 mutfak,1 banyo,1 wc,2 balkon ve antre bulunmaktadır.Odanın ve salonun döşemeleri laminat kaplı olup duvarlar ve tavanlar ise saten boyalıdır.Mutfak, banyo ve wc nin döşemeleri ve duvarları seramik kaplı olup tavanları ise boyalıdır. Antrenin döşemeleri seramik kaplı olup duvarları ve tavanlar sıvalı ve boyalıdır. Satışa konu bağımsız bölüm meskenin kuzey,doğu ve batı çephesi olmak üzere 3 çephesi mevcut olup brüt alanı 114.00m2 ve net kullanım alanı ise 102,00m2 dir.Yapının yaşı ve kullanım durumu dikkate alınarak %10 oranın da yıpranma payına sahiptir.    Adresi        : Portakallık Mah.Defne Sok.No :8/A Merkez/ RİZE
Yüzölçümü                    :1.093,78m2
Arsa Payı                       :228/4736
İmar Durumu :Yok ( Konut sahasında yer almakta ayrık nizam 7 katlı yapı adasında bulunmaktadır )
Kıymeti :86.666,97 TL
KDV ORANI : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri          : Rize Adliyesi İç Kısmı İcra Müdürlüğü Önü
Satış şartları : 
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20`si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.( Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve dergi rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet      kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3456 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01.12.2019 ( İİK Mad.126 )
Tebligat yapılmayan ilgililere tabligat yerine ilanen tebliğ olunu.
İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
                                                                                                    İlan No :511
 
 
Bu haber 1284 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Rize Haberleri
“15 Temmuz Zaferi” dijital gösterim merkezlerinde yaşatılacak
İletişim Başkanlığı tarafından Bursa, Çanakkale, Samsun, Konya, Kayseri, Antalya ve Diyarbakır’da açılan Dijital Gösterim Merkezleri, 15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleyi ve kazanılan zaferi dijital ortamda sergileyecek.
Yorum : 0
Rize Haberleri
Kemal Genç’in Acı Günü
Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç’in eniştesi hayatını kaybetti.
Yorum : 0
Rize Haberleri
Jandarmadan Anneler Günü Sürprizi
Rize’de jandarma ekipleri şehit anneleri ile 100 yaşını geçmiş annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
Yorum : 0
Rize Haberleri
52 GÜN SONRA YENİDEN İŞBAŞI YAPTILAR
Rize’de uzun bir süre sonra kuaför, berber ve güzellik merkezleri yeniden hizmet vermeye başladı.
Yorum : 0
Rize Haberleri
GİRİŞ ÇIKIŞLARA RAHATLIK GELDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 büyükşehirde seyahat giriş yasağını kaldırdıklarını ifade etti.
Yorum : 0
Rize Haberleri
İKİ DAKİKALIK TUR PAHALIYA PATLADI
Rize`de oğlunun üzerine aldığı ATV tipi motor ile attığı 2 dakikalık tur sırasında polislere yakalanınca hayatının şokunu yaşadı.
Yorum : 0
FUTBOLCULAR TEMİZ ÇIKTI 07 Mayıs 2020 Perşembe 14:55:00
DENİZİ DOLDURARAK YAPILACAK 07 Mayıs 2020 Perşembe 14:52:00
OLTULU VE ÖZER KAMPANYAYA KATILDI 07 Mayıs 2020 Perşembe 14:45:00
Joe Biden: O gece yaşananların gerçek olup olmadığını anlayamadık. 24 Ağustos 2016 Çarşamba 17:52:00
Rize’de Çaydan Daha İyi Gelir Getirecek TATLI Bir Ürün 24 Ağustos 2016 Çarşamba 17:39:00
WWW.VIRAHABER.COM.TR Anasayfam Yap |
Rize Medya Hizmetleri
Bize Ulaşın | Kunye | Reklam | RSS
Tel: (0464) 223 34 74 pbx
Rizedeyiz Bilgi İşlem